Τρεις νίκες και μία ήττα για τις ομάδες βόλεϊ του συλλόγου μας το Σάββατο που πέρασε

korasides_aoakavalas

Τρεις νίκες και μία ήττα για τις ομάδες βόλεϊ του συλλόγου μας το Σάββατο 21/10/2017 που πέρασε:

Την αυλαία άνοιξε η ομάδα των κορασίδων στη 1:00 το μεσημέρι σε εντός έδρας αγώνα στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής, επικρατώντας 3 – 0 στα σετ, του  Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑΣ-3. Η ομάδα μας κέρδισε σχετικά εύκολα το 1ο σετ με 25 – 17, ενώ δυσκολεύτηκε αρκετά στο 2ο, το οποίο κέρδισε 30 – 28, με το 3ο και τελευταίο να λήγει 25 – 16.

Σημαντική νίκη και για το γυναικείο τμήμα του συλλόγου μας που επικράτησε εκτός έδρας με 3 – 2 σετ επί του ΑΘΛΟΥ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ.Στο ίδιο γήπεδο είχαμε και την επικράτηση της ανδρικής ομάδας επί της αντίστοιχης του ΑΘΛΟΥ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ με το ίδιο σκορ 3 – 2, μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, στον οποίο δόθηκαν μάχες στον πόντο.

Τέλος η εφηβική ομάδα, με πολλές ελλείψεις, λόγω του αγώνα των ανδρών, δεν τα κατάφερε στην έδρα του ΕΒΡΟΥ ΣΟΥΦΛΙΟΥ και έχασε με 3 – 0.

Επόμενη αγωνιστική το Σάββατο 28/10/2017 με την ανδρική ομάδα να υποδέχεται στο κλειστό τον ΜΓΣ «ΑΠΟΛΛΩΝ», στις 18:00.