Νίκη για την Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ επί του Α.Ο. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ και δεύτερη θέση

orestiada-komotini
  • Την τρίτη της σερί νίκη (τέταρτη συνολικά) πέτυχε η ομάδα μας το Σάββατο 18 Δεκεμβρίου 2017 στην έδρα του Α.Ο. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ, φτάνοντας έτσι τους 11 βαθμούς και σκαρφαλώνοντας στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έναν μόλις βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο ΜΓΣ «ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ».

Το σκορ για τους παίκτες του Ηλία Κρεούζη διαμορφώθηκε ως εξής:

ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (23-25, 17-25, 14-25)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: (Κρεούζης): Δαλδαβερένης, Χρηστουηλίας, Παπαδάκος, Μετγιάζης, Στοϊλούδης, Ανδρεάδης, Αρχοντούδης (λ) / Χρηστάκος, Μπουφίδης, Παπαγεωργίου, Βαργεμιτζίδης (λ)

8. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-15)

• Την Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2017 η ομάδα Παίδων του Χρήστου Χρηστουηλία ηττήθηκε με σκορ 3 – 1 από την αντίστοιχη του Α.Ο. Σερρών, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

• Τέλος την ίδια μέρα (19/11/2017) η γυναικεία ομάδα του συλλόγου μας, στον αγώνα με τον ΦΟΙΝΙΚΑ, δεν άντεξε κι ενώ προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 σετ, λύγισε στα επόμενα τρία, προβάλλοντας σθεναρή αντίσταση και παίζοντας κατά διαστήματα ποιοτικό βόλεϊ. Τα κορίτσια μας προηγήθηκαν αρκετές φορές και μέσα στα σετ, όμως η αντίπαλη ομάδα κατάφερε με πάθος να φτάσει σε ανατροπές και να κερδίσει το παιχνίδι.

ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ 3 – 0 (25 – 22, 19 – 25, 16 – 25, 22 – 25)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ: (Αμπράση): Βογιατζή, Εμμανουηλίδου, Καρυοφυλλίδου, Τελλίδου, Βασιλοπούλου (λ), Θεοδοσιάδου, Γρηγοριάδου (λ), Σιώμου, Σαββαΐδου, Σταθουλοπούλου, Πεχλιβανίδου, Παπούλια, Χατζηχαραλάμπους, Ανθοπούλου.