Αστέρας Σίνδου- Α.Ε. Κομοτηνής 67-63

aek

Ένα τρίποντο του Αγραφιώτη 6» πριν το τέλος της αναμέτρησης έδωσε τη νίκη στον Αστέρα Σίνδου και στην ουσία στέρησε κάθε ελπίδα παραμονής της ομάδας μας στην κατηγορία. Ο νεαρός φόργουορντ ευστόχησε σε τρίποντο ενώ το σκορ ήταν 62-63 υπέρ της ομάδας μας

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με την ομάδα μας να παρουσιάζει εξαιρετικό πρόσωπο στην άμυνα, δεχόμενη μόλις 6 πόντους και έχοντας καλές επιλογές στην επίθεση. Παρόλα αυτά, στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά εξαλείφθηκε γρήγορα με τους γηπεδούχους να παίζουν πιεστική άμυνα στα όρια του φάουλ, χαλώντας τον ρυθμό και την πνευματική ηρεμία των παιχτών μας. Αγραφιώτης και Μυσιρλόγλου αποτέλεσαν οι «Δήμιοι» της ομάδας μας με τα τρίποντα που σημείωσαν.

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής 67-63
Δεκάλεπτα: 19-14, 25-37, 45-47, 67-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (1), Σταυρακίδης , Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 9, Πετρίδης, Μπίλιος 8 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 14 (3), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου 12 (4), Σπουργίτης 6, Ιατρίδης.
ΑΕ Κομοτηνής (Μουράτ Μεχμέτ Τσαούς — Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 11(1), Βάκρινος 10 (1) Δάτσης 6, Κυφωνίδης 10 (2), Φωτατάκης, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 11, Θεοδωρίδης 11, Παπαδόπουλος.