ΑΕΝ Πανοράματος – ΑΕ Κομοτηνής 3-1

aekomotinisvolley

Έχοντας πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της, η Αθλητική Ένωση Κομοτηνή γνώρισε την ήττα με 3-1 από την ΑΕΝ Πανοράματος, βάζοντας «φρένο» στο νικηφόρο σερί που είχε τις τελευταίες 3 αγωνιστικές.

Η ήττα και γενικά η εμφάνιση αποτέλεσε μία κακή παρένθεση σε μία πολύ καλή σεζόν για την ομάδα του Ηλία Κρεούζη. Καταλυτικό ρόλο έπαιξε το 2ο σετ, όταν η ομάδα της Κομοτηνής βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 10-18 αλλά τελικώς το έχασε με 25-22.  Είχε προηγηθεί η νωχελική παρουσία στο πρώτο σετ, όπου οι γηπεδούχοι έπιασαν στον ύπνο τους «Κιτρινόμαυρους» κατακτώντας το με 25-18. Στο τρίτο σετ κυρίαρχος ήταν η ΑΕ Κομοτηνής, η οποία επιβλήθηκε του Πανοράματος με 25-19 ενώ μεγάλη μονομαχία πραγματοποιήθηκε στο τέταρτο σετ, όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 25-21 και πήραν παράλληλα τη νίκη με 3-1 σετ.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Ηλίας Κρεούζης):  Βλαχόπουλος, Αγγελης, Κυριακίδης,Παπαγεωργίου, Γεωργιόπουλος ,  Χατζόπουλος, Ποιμενιδης (λ), Γκόνας, Αιβαλιώτης, Κοβατσεβ